Gynecology and Women health - גנקולוגיה ובריאות האישה

 יום אמצעי המניעה הבינלאומי


מידי שנה מתבצעות בישראל יותר מ- 20,000 הפלות, כ- 2000 מהן בנשים צעירות מתחת לגיל 18

ביום שישי, ה- 26 בספטמבר, 2008, יתקיים בעולם זו השנה השנייה ברציפות, (ולראשונה בישראל) יום אמצעי המניעה הבינלאומי. מטרתו של יום זה היא שיפור המודעות והחינוך בנושא מניעת היריון ובריאות מינית. במסגרת הפעילות המגוונת ביום זה ולקראתו יושם דגש מיוחד על פעילות שתביא לקדמת הדיון הציבורי את נושא מניעת הריונות לא רצויים, כמו גם שימוש מושכל באמצעי מניעה המונעים בנוסף להריון גם מחלות המועברות במגע מיני.

יום אמצעי המניעה הבינלאומי הינו יוזמה חפה מפרסום, של חברת התרופות באייר שרינג פארמה וקבוצת ארגונים לא-ממשלתיים ובכללם האגודה האירופאית למניעת הריון, החברה הישראלית לרפואת נשים בקהילה, החברה הישראלית למניעת הריון ובריאות מינית והחברה הישראלית לגינקולוגיה של ילדות ומתבגרות ,שהמשותף לכולם הוא מסירותם לקידום הבריאות המינית. בפעילויות של יום אמצעי המניעה הבינלאומי ייקחו חלק גם מספר רב של רופאים מהשורה הראשונה.

לדברי פרופ' דניאל זיידמן, יו"ר החברה הישראלית לאמצעי מניעה ובריאות מינית, מידי שנה מתבצעות בישראל יותר מ- 20,000 הפלות, כ- 2000 מהן בנשים צעירות מתחת לגיל 18. בשנה האחרונה 1800 נערות מתחת מגיל 18 ילדו תינוקות. 200 מהיולדות היו בנות מתחת לגיל 16. עוד מציין זיידמן כי מספר ההפלות שאושרו על ידי המדינה לנערות מתחת לגיל 18 הינו 2000, אך ההערכה היא כי מספר ההפלות האמיתי הינו כפול. ככל שגילה של הנערה שנכנסת להיריון נמוך יותר, מסביר זיידמן, עולה הסבירות כי מדובר בהיריון לא רצוי. עוד מציין פרופ' זיידמן: בישראל, בשנת 2006 בלבד בוצעו 21,256 פניות לוועדה להפסקת הריון, 20,889 פניות אושרו ובסך הכל בוצעו 19,832 הפסקות הריון.

פעילות יום אמצעי המניעה משולבת בקמפיין חינוכי הכולל בין השאר את השקת אתר www.your-life.co.il המאפשר גישה למאות עמודי מידע מקצועי מעמיק, מאמרים, טיפים, שאלות ותשובות וסיוע בנושאים הקשורים למין ומיניות, מניעת הריון ומניעת מחלות העוברות במגע מיני. האתר הותאם ותורגם לעברית על בסיס מודל בינלאומי אחיד ומאפשר גלישה בכל מדינה ומדינה ע"פ צרכיה המקומיים.

על פי פרוייקט איסוף נתוני הפלות יזומות ב- 60 מדינות של "ארגון גוטמכר האמריקאי" עולה כי במרבית המדינות שבהן נרשמה ירידה במספר ההפלות, נרשם שינוי חיובי בגישה לאמצעי מניעה מודרניים ובהיקף השימוש בהם - זאת במקום בשיטות המסורתיות או אי שימוש.
אחת המסקנות שעולה מהמחקר היא כי שיעורי ההפלות קשורים בצורה חזקה לדפוסי השימוש באמצעי מניעה. העשורים האחרונים היוו תקופה משמעותית בהיסטוריה של תכנון המשפחה, המאופיינת על-ידי אמצעי מניעת הריון טובים וסבילים יותר העונים על הצרכים של המטופלים. ניתן בהחלט לראות .שינוי חיובי בתפיסה של אמצעי מניעה באזורים רבים ברחבי העולם כמו גם עלייה בהיקף בשימוש בהם.. נראה כי במקומות שבהם זוגות רוצים לשלוט בפוריות- יש באפשרותם לעשות זאת .השימוש באמצעי מניעה מתקבל בסופו של דבר בצורה רחבה. בחברות או בתת-קבוצות דמוגרפיות שבהם אמצעי מניעה אינם זמינים בהיקף נרחב, או שהשימוש בהם לא הפך עדיין למנהג מקובל מבחינה תרבותית, ימשיך שיעור ההפלות ככל הנראה להיות גבוה מהממוצע לאור העובדה שעדיין ישנן נשים רבות המעוניינות להימנע מללדת ילדים בשלב זה או אחר בחייהן .
 
אפשרויות

 גירסה להדפסה גירסה להדפסה

 שלח עמוד זה לחבר שלח עמוד זה לחבר

 
תפריט
פורום גינקולוגיה ובריאות האשה

רופא נשים
בדיקה במחזור
פרימולט נור
פרימולט נור
גלולות יחד עם רוקסו 150 מג ופרוביוטיקה
האם אפשר לקבל מחזור כשאת בהריון
הריון
קצת לחוצה
דימום או מחזור
HERPES HSV 1+2 IgM
צפוויט או ציפרודקס בתחילת הריון
צפוויט או ציפרודקס בתחילת הריון
מחזור לא סדיר אחרי אורגזמה??
אקטרופין
איחור במחזור לאחר הוצאת מירנה
הרשמה לאתר
אפשרויות נוספות
פורומים
שאלות לרופאים באתר
גלריית תמונות
שאלות נפוצות
אתרים מומלצים
משוב
המלץ לחבר
סקר
האם חזרת למשקל גופך שלפני ההריון?

חזרתי למשקלי שלפני ההריון
משקלי גבוה ב- 2-5 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי גבוה ב- 6-10 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי גבוה מ-10 ק"ג ממשקלי לפני ההריון
משקלי לאחר הלידה נמוך ממשקלי לפני ההריון
הצבעות 2295
מחשבון BMI

משקל (ק"ג)

גובה (ס"מ) 


BMI

מדד מסת הגוף
(Body Mass Index) מודד את היחס בין משקל הגוף לגובה.
קטגוריה שלך:

גלריית תמונות

גלריית תמונות
הוסף למועדפים
קבע את גינקולוגיה ובריאות האישה כדף הבית

הוסף את גינקולוגיה ובריאות האישה למועדפים


(Commercial License / Authorization)  כל הזכויות שמורות גינקולוגיה ובריאות האשה ©